Teknoloji

TESLA’ya Rakip

CES 2020 etkinliğinde en ilginç konulardan biri şüphesiz elektrikli araçlar. Lüks elektrikli SUV segmentinde, Tesla model Y’nin bir rakibi olacak olan Fisker Ocean tanıtıldı.

Lüks Elektrikli SUV Fisker Ocean Tanıtıldı

2019 yılında Otomobil Fuarı’nda birçok elektrikli araç modeli tanıtıldı. CES 2020 etkinliğinden de görebileceğimiz gibi, bu yıl elektrikli araç pazarında önemli bir artış olacak.

BMW Z8 ve Aston Martin DB9’UN tasarımcısı Henrik Fisker tarafından tasarlanan model ziyaretçi çekmeyi başardı. Honda CRV’Yİ anımsatan Ocean, yenilikçi tasarımı ile öne çıkıyor.

Orta konsolun sunroof ve otonom sürüş gibi tüm işlemler için bir ekranı vardır. Orta konsolda sadece 5 fiziksel tuş vardır. Fisker Okyanusu, 80kWh pil ile yaklaşık 485 km’lik bir menzile sahip olacak.

Tesla, diğer şirketlerden gelen tüm teknolojileri tedarik ederek araçlarını geliştirmeyi hedeflerken, Tesla tüm gelişmeleri kendi başına yapıyor. Bu geçmişte bazı sorunlara neden oldu. Okyanus modeli, 2012’de Fisker Karma başarısızlığından sonraki ilk girişim olarak tarihe geçti.

Bu aracın Amerikan fiyatının 30.000 dolar olduğu açıklandı. Şirket, ön siparişlerin başladığını ve teslimatların 2022’de başlayacağını açıkladı. Ön sipariş için, Fisker uygulaması üzerinden 250 $ üzerinde ödemek zorunda.

Her yıl, yılın ilk ayında düzenlenen CES için beklenen gün tekrar geldi. Yılın en büyük teknoloji şovlarından biri olan CES 2020 kapılarını açıyor. Bu yıl 53.kez kapılarını açacak olan fuar, 7-10 Ocak tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Sümeyye Yıldız

1990’ların ilk çeyreğinin sonlarında doğan Sümeyye Yıldız aslen ilkokul öğretmenidir. Çok iyi düzeyde ekonomi alanında bileğiyle sahiptir. Bu anlamda oltu.com da ekonomi, sosyal, kültürel bilgiler paylaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün