Gündem

Suriye’de Türk Dronu Düşürüldü

Ankara geçtiğimiz günlerde Kuzey Suriye’deki saldırının devam etmesine gerek olmadığını, ancak tüm hedeflerine ulaşılana kadar operasyonun devam edeceğini vurguladı.

SANA Haber Ajansı’nın haberine göre, Suriye Arap ordusundan birlikler Perşembe günü bir Türk insansız hava aracını düşürdü. Keşif uçağı el-Hasakah Eyaleti üzerinde bir uçuş sırasında vuruldu ve Hamu yerleşim yakınlarındaki Suriye ordusu tarafından tespit edilerek imha edildi.

Rapor, Suriye Arap Ordusu ile Ankara’daki yerel destekli askerler arasındaki çatışmaların ortasında geldi ve bu da Türkiye’nin Ekim ayında Barış Pınarı operasyonu bölgesinde varlıklarını artırdı.

Suriye’nin kuzeyindeki saldırı sırasında Şam, Kürt liderliğindeki Suriye demokratik güçleri (SDG) ile YPG/PKK terör örgütünün hedef alınması ve daha önce silahlı muhalefet tarafından kontrol edilmesi nedeniyle bir anlaşma yaptı. Tespit edilen çeşitli alanlar,Kobane şehride dahil olmak üzere kontrolü ele geçirdi.

Türk operasyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rus mevkidaşı Vladimir Putin’in YPG/PKK terör örgütünün geri çekilmesini ve sınırların geçilmesini sağlamak için ortak devriyelerin kurulmasına ilişkin bir mutabakat imzaladıktan sonra, 22 Ekim’ de askıya alınmıştı.

Sümeyye Yıldız

1990’ların ilk çeyreğinin sonlarında doğan Sümeyye Yıldız aslen ilkokul öğretmenidir. Çok iyi düzeyde ekonomi alanında bileğiyle sahiptir. Bu anlamda oltu.com da ekonomi, sosyal, kültürel bilgiler paylaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün