Teknoloji

Sosyal Medya Editörünü Seçin

Şirketin içeriğinin şirkete uygun şekilde hazırlamasını sağlayan kişilerdir. Sosyal medyanın en önemli özelliği içerik olduğu için editör buna uygun en iyi içeriği çıkartan kişidir. Şirketin imajını ve kaderini içerik belirler bu kademe de iş sosyal medya editörüne düşmektedir. Sosyal medya editörü işini iyi yaptığı takdirde sosyal medya üzerinde başarılı bir şirket ve güzel bir kazanç elde etmeniz kesinlikle içten bile değildir. Çünkü yeni dönem sosyal medya çağı olduğu için reklamı ve içeriği iyi yaptığınız takdirde sosyal medyanın size getirisi yüksek olacaktır.

Sosyal Medya Editörünün Görevi Nedir? Sorumlulukları Nelerdir?

Sosyal medya üzerindeki içerikleri oluşturması gerekmektedir. Şirketi olumlu yönde bir yol çizmesi için yine içeriği stratejik bir şekilde sunması gereklidir. Sosyal medya içeriklerinin yönlendirmesini ve yönetilmesine destek olmalıdır. Günlük düzenli olarak şirketi olumlu yönde ilerlemesi için içerik oluşturması gereklidir. Sosyal medyada paylaşım yapılacak saatlerini ve planlanmasını yapması gereklidir. Şirket profilini şirket dili ve görseller ile destekleyecek şekilde bir profil oluşturması gereklidir.

Sosyal Medya Editörü Nasıl Olunur?

Üniversitelerde bu mesleğe ait bir bölüm bulunmamaktadır. Ancak Reklam, Pazarlama, İşletme, Halkla İlişkiler ve Edebiyat bölümünden mezun olan kişiler bu mesleği yapabilirler. Fakültelerin bazısın da yeni dönemle birlikte sosyal medyayla alakalı dersler bulunuyor. Sosyal medya için yine düzenlenmekte olan sertifika dersleri ile mesleki eğitimler de sağlanarak bu dal üzerinde meslek sahibi olunabilmektedir.

Sümeyye Yıldız

1990’ların ilk çeyreğinin sonlarında doğan Sümeyye Yıldız aslen ilkokul öğretmenidir. Çok iyi düzeyde ekonomi alanında bileğiyle sahiptir. Bu anlamda oltu.com da ekonomi, sosyal, kültürel bilgiler paylaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün