Gündem

Şırnak Şehidimizle İlgili Kahreden Paylaşım

Şırnak’ta EYP imhası sırasında meydana gelen patlama sonucu şehit olan Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’in 15 Kasım’da yaptığı paylaşım, görenlerin içini burktu. Jandarma Genel Komutanlığı resmi Twitter hesabından, 15 kasım günü atılan Tweet ile, barut kokusu (tick), parfüm kokusu (x) şeklinde notla Şırnakta Şehit olan Esma Çevik’in fotografı paylaşılmış.

PKK’lı teröristler tarafından tuzak amacı ile kurduğu düşünülen el yapımı patlayıcıların kontrollü patlatılması çalışması sırasında, bombaların patlaması sonucu bomba imha uzmanı Astsubay Üstçavuş Esma Çevik ve Uzman Çavuş Kemal Sayar şehit oldu, 7 asker yaralandı.

Şırnak İdil İlçesinde meydana gelen olayla ilgili yapılan açıklamada, terörle mücade sürecinin her zamanki gibi kararlı şekilde devam ettiği vurgulandı.

Şehit Astubay Üstçavuş Esma Çevik’in ise İstanbul Bayrampaşa’da bulunan evi ise Türk Bayrakları ile donatıldı. Şehit Uzman Çavuş Kemal Sayar ve Şehit Astsubay Üstçavuş Esma Çevik’in ne zaman toprağa verileceği ise henüz netlik kazanmadı.

Sümeyye Yıldız

1990’ların ilk çeyreğinin sonlarında doğan Sümeyye Yıldız aslen ilkokul öğretmenidir. Çok iyi düzeyde ekonomi alanında bileğiyle sahiptir. Bu anlamda oltu.com da ekonomi, sosyal, kültürel bilgiler paylaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün