Gündem

Oltu Köpürdü

Erzurum’da Oltu çayından akan köpük ve kötü kokular insanları sinirlendirdi. Halkın nedeninin henüz belirlenemeyen koku ve köpüğün balık ölümlerine neden olduğunu söyleyen halk, sorunun kaynağının bulunmasını istiyor.

İlçe merkezinin tam ortasında akan Oltu Çayı, gece köpürerek koku yaymaya başladı. Çayın içindeki balıkların ölmeye başladığını belirten mahalle sakinleri, sorunun çözümünü bulmasını istedi.

Mahalle sakinlerinden Temel Vural, ilk defa böyle çay baloncuğuna tanık olduklarını belirterek, “Yıllardır Oltu’da yaşıyorum. Oltu Çayının böyle aktığını hiç görmedim. Kimyasal atıkları ya da başka bir şeyi bertaraf etmek için gecenin karanlığından yararlanıp yararlanmadıklarını merak ediyoruz ve derhal araştırılmasını ve halkın dikkatini çekmesini istiyoruz. Umarım olumsuz bir şey olmaz, ama akıl ve mantık ölçüsüne baktığımızda, neden böyle aktığını anlamıyoruz.” dedi.

Beycan Onat, “Oltu çayı köpürüyor. Nedeni bilinmiyor. Ve koku yayılıyor. Muhtemelen bir damla atık su. Çayın köpürmesi nedeniyle balık ölümleri de var, bu yüzden suçluların yakalanmasını istiyoruz Oltu Çayı geçen yıl da böyle akmış ve balık ölümleri yaşanmıştı.” ifadelerini kullandı.

M.İkbal Yıldız

1989 doğumlu olan Muhammet İkbal Yıldız, bilgisayar mühendisidir. Daha küçük yaşlarda ki bilgisayar sevdası onu araştırmaya ve eğitime şevk etmiştir. Bu anlamda birçok bilgi sitesi kurmuş ücretsiz bilgi paylaşarak eğitime destek vermiştir. Artık işi bir ileri seviyeye taşımak amacıyla oltu.com’u kurma kararı alarak, Anadolu’nun ve Dünya’nın nabzını tutmaya başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün