Teknoloji

Market Alışverişlerini Eve Getiren Banabi Trabzon’da

Türkiye’nin en pahalı ve önde gelen internet girişiminin sahip olduğu yemeksepeti’nin hizmeti Banabi, Trabzon’da hizmet vermeye başladı.

Bakkal ve market alışverişlerini evini taşıyan Banabi, geçen Ağustos ayında Eskişehir’de hizmet vermeye başladı. Banabi, Karadeniz’in gözdesi Trabzon’u hizmet verdiği şehirlere ekledi ve 2019’da damgasını vurdu.

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’ın Twitter hesabı Trabzon’da hizmet paylaşımını açıkladı. Sadece Kalkınma Mahallesinde hizmet vermeye başlayan Banabi, kısa sürede Trabzon’da hizmet vermeyi hedefliyor.

Banabi’nin bu yılın en önemli internet girişimlerinden biri olmayı başaran en büyük rakibi ise Getir. Getir uygulaması ile rekabet gözlerinizin önünde devam ediyor.

Nisan 2019’da Banabi kullanıcılara hizmet vermeye başladı. İlk olarak İstanbul ve İzmir’de faaliyet gösteren girişim, Ankara, Antalya, Eskişehir ve şimdi Trabzon’da faaliyete başladı. Yemeksepeti tarafından kurulan ve yönetilen hizmet, kullanıcılarının internet üzerinden market ürünlerini satın alma yeteneği ile dikkat çekiyor. Hizmet İOS, Android ve Web’den satın alınabilir hizmetler sunuyor. En büyük rakibi Getir’den daha ucuz olduğu belirtilen uygulama, çok küçük ulaşım ücretleri ile ev alışverişinizi sipariş etmenizi sağlar.

İnternet girişimleriyle dikkat çeken Nevzat Aydın’ın Banabi girişimine de en az yemeksepeti’ne güvendiği kadar güvendiğini daha önce açıklamıştı.

Bilindiği gibi Nevzat Aydın 2000 yılında 40 metrekarelik bir odada kurduğu Yemeksepeti, 2015 tarihinde ise rekor bir ücret karşılığında Delivery Hero şirketine satılmıştı. Yapılan satışta tüm hisselerin Delivery Hero’ya da transferi sağlanmıştı.

M.İkbal Yıldız

1989 doğumlu olan Muhammet İkbal Yıldız, bilgisayar mühendisidir. Daha küçük yaşlarda ki bilgisayar sevdası onu araştırmaya ve eğitime şevk etmiştir. Bu anlamda birçok bilgi sitesi kurmuş ücretsiz bilgi paylaşarak eğitime destek vermiştir. Artık işi bir ileri seviyeye taşımak amacıyla oltu.com’u kurma kararı alarak, Anadolu’nun ve Dünya’nın nabzını tutmaya başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün