Gündem

Koza İpek Holding Davasında Karar

Koza İpek Holding davasında kararını açıklayan mahkeme, Cafer Tekin İpek hakkında 79 yıl 8 ay 21 gün hapis ve 250 bin lira adli para cezası verdi.

Koza İpek Holding eski Müdürü Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ve annesi Melek İpek’in de aralarında bulunduğu 20 sanık yargılandı. ‘Terör örgütüne Üye Olmak ‘, Vergi Usul Kanunu’na muhalefet’, ‘Güveni kötüye kullanımmak’ suçlaması ile yargılanan tutuklu sanık Cafer Tekin İpek toplam 79 yıl 8 ay 21 gün hapis ve 250 bin lira ceza cezası, Melek İpek toplam 12 yıl 8 ay hapis ve 104 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Diğer sanıklar 2 yıl, 1 ay 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılırken, sanıkların şirketlerdeki hisseleri el koyma yoluyla hazineye devredildi. Mahkeme ayrıca, Akın İpek de dahil olmak üzere kaçak sanıkların dosyalarının ayrılması ve şirketlerdeki hisselerinin belirlenmesine ilişkin kararı da sürdürmeye karar verdi.

M.İkbal Yıldız

1989 doğumlu olan Muhammet İkbal Yıldız, bilgisayar mühendisidir. Daha küçük yaşlarda ki bilgisayar sevdası onu araştırmaya ve eğitime şevk etmiştir. Bu anlamda birçok bilgi sitesi kurmuş ücretsiz bilgi paylaşarak eğitime destek vermiştir. Artık işi bir ileri seviyeye taşımak amacıyla oltu.com’u kurma kararı alarak, Anadolu’nun ve Dünya’nın nabzını tutmaya başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün