Gündem

İstanbul Sallandı

4.8 büyüklüğünde bir deprem Silivri’yi vurdu. Marmara Denizi’nde meydana gelen deprem, Silivri’ye bitişik Tekirdağ’da Marmara Ereğlisi ve Çorlu ilçelerinde de hissedildi.

İstanbul’da bir deprem meydana geldi. Silivri ilçesinde meydana gelen depremin büyüklüğü ilk olarak 4,7 olarak açıklandı. Depremin büyüklüğü daha sonra 4.8’e düzeltildi. Yedi kilometrelik deprem ağırlıklı olarak İstanbul ve  Tekirdağ’daki Marmara Ereğlisi ve Çorlu ilçelerinde, Silivri’nin bitişiğinde hissedildi. İstanbul depremi saat 6:37’de bildirildi. Silivri’de meydana gelen depremden önce Marmara bölgesinde 0.8 ile 3.1 arasında değişen 50 deprem meydana geldi.

SİLİVRİ DAHA ÖNCE SALLANDI

26 Eylül 2019’da İstanbul Silivri’de bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 5.8 olarak tanımlandı. Yaklaşık 7 kilometre derinliğindeki deprem nedeniyle 8 kişi hafif yaralandı.

İMAMOĞLU’NDAN YORUM

Depremden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem imamoğlu, “Marmara Denizi Silivri kıyısı 16 km derinlikte, depremden sonra 4.8 büyüklüğünde Akom koordinasyonu tüm ekiplerimiz görevde, şu ana kadar İstanbul’a geçişte olumsuz bir durum yok.” dedi.

VALİ YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da depremle ilgili açıklama yaptı.

Twitter’da paylaşım yapan Vali Yerlikaya, “Marmara Denizi, özellikle İstanbul, Kandilli Rasathanesi verilerine göre çevredeki illerde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bilgi vermeye devam edeceğim.” dedi.

Sümeyye Yıldız

1990’ların ilk çeyreğinin sonlarında doğan Sümeyye Yıldız aslen ilkokul öğretmenidir. Çok iyi düzeyde ekonomi alanında bileğiyle sahiptir. Bu anlamda oltu.com da ekonomi, sosyal, kültürel bilgiler paylaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün