Spor

Euro 2020 Grupları Belli Oluyor

Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) kura çekimleri, bugün Romanya’nın başkenti Bükreş’te 20:00 ‘da başlayacak ve TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Elemelerden 20 ülke doğrudan 2020 Avro’ya katılmaya hak kazandı. Turnuvada yarışan son dört takım, Mart 2020’de UEFA Uluslar Ligi play-off maçlarının sonunda açıklanacak.

Play-off karşılaşmaları İzlanda-Romanya ve Bulgaristan-Macaristan A grubu, Bosna Hersek-Kuzey İrlanda ve Slovakya-İrlanda B grubu, İskoçya-İsrail ve Norveç-Sırbistan C, Georgia-Belarus ve Kuzey Makedonya-Kosova D grubu olarak oynanacak. Eleme kazananları grup galibi olarak finallere çıkacak.

EURO 2020 çekilişinde, torbalar aşağıdaki gibidir:

1. Torba: Belçika, İtalya, İngiltere, Almanya, İspanya, Ukrayna.
2. Torba: Fransa, Polonya, İsviçre, Hırvatistan, Hollanda, Rusya.
3. Torba: Portekiz, Türkiye, Danimarka, Avusturya, İsveç, Çek Cumhuriyeti.
4. Torba: Galler, Finlandiya, UEFA Uluslar Ligi A, B, C ve d galipleri.

TURNUVA TARİHİNDE İLK

Avrupa Şampiyonası 60. yılında. İlk defa 12 ülke ortak gerçekleştirecek.

İrlanda, İspanya, İskoçya, İngiltere, İtalya, Azerbaycan, Rusya, Danimarka, Hollanda, Romanya, Almanya, Macaristan ortak ev sahipliği yapacak. A Grubu karşılaşmaları İtalya’nın Roma şehri ve Azerbeycan’ın Bakü şehirlerinde, B grubu karşılaşmaları Saint Petersburg ve Kopenhag şehirlerinde, C Gurubu karşılaşmaları Arsterdam ve Bükreş şehirlerinde, D Grubu karşılaşmaları Londro ve Glasgow, E Grubu’nda yer alacak takımlar Bilbao ve Dublin, son grup olan F Grubunda ise karşılaşmalar Münih ve Budapeşte şehirlerinde oynanacak.

EURO 2020, 12 Haziran’da Roma, İtalya’daki Olimpiyat Stadyumu’ndaki bir açılış maçıyla başlayacak ve 12 Temmuz’da Londra, İngiltere’deki Wembley Stadyumu’ndaki final yarışması ile son bulacak.

Şampiyonanın son 16 turu Amsterdam, Bilbao, Bükreş, Budapeşte, Kopenhag, Dublin, Glasgow ve Londra’da, Bakü, Münih, Roma ve Saint Petersburg çeyrek finallere ev sahipliği yapacak yapılacak.

Yarı finaller ve final 90,000 kapasiteli Londra’daki Wembley Stadyumu’nda oynanacak.

M.İkbal Yıldız

1989 doğumlu olan Muhammet İkbal Yıldız, bilgisayar mühendisidir. Daha küçük yaşlarda ki bilgisayar sevdası onu araştırmaya ve eğitime şevk etmiştir. Bu anlamda birçok bilgi sitesi kurmuş ücretsiz bilgi paylaşarak eğitime destek vermiştir. Artık işi bir ileri seviyeye taşımak amacıyla oltu.com’u kurma kararı alarak, Anadolu’nun ve Dünya’nın nabzını tutmaya başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün