Gündem

Elazığ Depremi Birçok Can Aldı

Deprem artık hepimizin başına her an gelebilecek doğan afetlerin başında gelmektedir. Elazığ da Cuma akşamı meydana gelen ve birçok can alan bu deprem bir anda ülke gündemine oturmuş durumda. Başta Elazığ olmak üzere Malatya ve komşu illerden hissedilen bu deprem birçok kişinin hayatını aldı.

Elazığ depreminde 31 kişi can verdi. 1607 kişi ise yaralandı. Sayının artık artmaması için dua etmekten başka yapacak bir şey kalmadı. Başta AFAD ve UMKE ekiplerinin bölgeye sevk edilerek depremin yaraları sarmaya çalışıldı.

Deprem bölgesi olan Elazığ da birçok vatandaş kaldıkları göçük altından çıkarılmak için can ve baş ile yarışıldı. Hepimizi derinden sarsan bu depremin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Başta beklenen Marmara depremi en hafif şekilde atlatılmasını temenni ediyoruz.

KONUTLAR İNCELENSİN

Deprem görüldüğü gibi ansızın meydana gelmekte ve birçok can almaktadır. Bu nedenle konutların detaylı bir şekilde incelenmesi ve deprem konusunda analizlerinin yapılması gerekiyor. Yıkılan birçok bina incelendiği zaman yığma bina diye tabir edilen kolon kullanmadan sadece tuğla üst üste konularak yapılan veya dikkatsiz, özensiz binalardır.

Gündeme gelen bazı binaların dahi depreme dayanıksız olmasına rağmen oturulabilir izninin verildiği söz ediliyor. Bu bir gerçek de olabilir, ülke içinde provokasyon yapmak isteyen kişilerin sözleri de olabilir. Her ne olursa olsun deprem hepimizin gerçeği ve bu gerçek karşısında elden gelen en iyi şekilde önlem alınması gerekiyor.

Etiketler

M.İkbal Yıldız

1989 doğumlu olan Muhammet İkbal Yıldız, bilgisayar mühendisidir. Daha küçük yaşlarda ki bilgisayar sevdası onu araştırmaya ve eğitime şevk etmiştir. Bu anlamda birçok bilgi sitesi kurmuş ücretsiz bilgi paylaşarak eğitime destek vermiştir. Artık işi bir ileri seviyeye taşımak amacıyla oltu.com’u kurma kararı alarak, Anadolu’nun ve Dünya’nın nabzını tutmaya başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün