Dünya

Corona Virüsü Can Almaya Devam Ediyor!

Corona virüsü hızla yayılmaya devam ediyor. Uzun zamandır tüm Dünyanın ilk sırada yer alan haberleri arasında bulunan bu virüsün halen çözümü bulunamadı. Çinli uzmanlar bu hastalığın çözümünü bulmak aylar dahi alabileceğini savunurken, ölen kişi sayısı gün geçtikçe artış gösteriyor.

Korona Virüsünden Ölen Kişi Sayısı
Korona Virüsünden Ölen Kişi Sayısı

Dünyaca ünlü worldometers sitesinin anlık verdiği bilgiye göre 13.02.2020 gününün saat 19.46 sıralarında bugüne kadar ölen kişi sayısı bin 370 kişi olarak açıklandı. Buna göre bu hastalığa yakalanan kişi sayısı ise 60 bin 414 olarak biliniyor. Hastalığı yenip kurtulan kişi ise de 6 bin 295 kişi olarak açıklandı.

Corona Virüsü Nedir?

Yeni koronavirüs, Vuhan koronavirüsü, Vuhan zatürresi ya da Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilmiş olan resmi adıyla şiddetli akut solunum yolu sendromu koronavirüsü 2, 2019’da varlığı keşfedilen pozitif yönelimli ve tek iplikçikli RNA virüsü olan yeni tip bir koronavirüs

M.İkbal Yıldız

1989 doğumlu olan Muhammet İkbal Yıldız, bilgisayar mühendisidir. Daha küçük yaşlarda ki bilgisayar sevdası onu araştırmaya ve eğitime şevk etmiştir. Bu anlamda birçok bilgi sitesi kurmuş ücretsiz bilgi paylaşarak eğitime destek vermiştir. Artık işi bir ileri seviyeye taşımak amacıyla oltu.com’u kurma kararı alarak, Anadolu’nun ve Dünya’nın nabzını tutmaya başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün