Spor

Aziz Yıldırım Şikeden Yeniden Yargılanacak

Futbol’da şike davasıyla adı sıkça güncem olan Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım’a üzücü haber geldi. Yargıtay’dan gelen kararla, şike davasına ilişkin karar usulen bozuldu. Bunun sonucu olarak ise, Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar baştan yargılanacak.

Futbolda şike davasıyla gündemlerde yer alan isimler, şok geçiriyor. Bir dönem gündeme bomba gibi düşen futbolda şike davasında karar, yargıtay 5’inci Ceza Dairesi tarafından usulen bozuldu. Olayla ilgili Takvim Gazetesine konuşan Yıldırım, “Usulen bozulmuş bir karar. Buraya dikkat etmek gerek. Mahkemenin usulünde bir takım aksaklıklar bulunmuş. Esasta bir sorun yok. Ahmet Çelebi hakkında bir takım bilgilerin eksik olması. Kararla birlikte süreç biraz daha uzar. Ancak değişmez.” ifadelerini kullandı.

Yargıtay’ın aldığı karar üzerine, yargılama usul eksikliklerini yerine getirmek amacı ile yenilenecek. Dosyada yer alan isimler hakkındaki suçlamalar ise ayrı ayrı karar bağlanacak. Sonuç olarak verilen beraat kararları ise kalkmayacak. Mahkeme usulleri düzelterek aynı kararları tekrar onaylayacak.

Nazlı ŞAYİR

1990’ların başında doğan Nazlı Şayir, aslen Lise Öğretmenidir. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesinde tamamlamış olması, hem sosyal hemde kültürel açıdan bulunduğu faaliyetler ile kendi gelişimine fayda sağlamıştır. Bu anlamda artık başta güncel konular olmak üzere birçok konuda bilgi ve tecrübelerini oltu.com da paylaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün