Gündem

Atatürk’ün Posterini Kapattılar

Diyanet Vakfı,  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün elinden alınarak İmam Hatip Lisesi yapılan bir devlet okulunda toplantı düzenledi. Toplantıda salonda Atatürk posterlerinin üzerinin kapatıldığı görüldü. Milli Eğitim Bakanlığı skandalla ilgili açıklama yaptı.

Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ait spor salonunda, İsmailağa cemaatine bağlı olarak faaliyet gösteren Sıla Vakfı toplantı düzenledi. Atatürk posterleri ise vakfın bez posterleriyle kaplandı.

Skandalın ortaya çıkmasının ardından, Milli Eğitim Bakanlığı soruşturma başlatıldığını açıklayan bir bildiri yayınladı. Bakanlığın açıklaması şu şekilde:

“İzmir Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne ait resmi tatillerde özel kuruluşların da kullanabildiği çok amaçlı salonunda bir sivil toplum kuruluşu tarafından yürütülen özel bir program düzenlenmiştir. Bu programda Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posterinin kapatılması üzerine soruşturma başlatmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, Vakıf yöneticilerinden ise herhngi bir açıklama gelmedi.

Sümeyye Yıldız

1990’ların ilk çeyreğinin sonlarında doğan Sümeyye Yıldız aslen ilkokul öğretmenidir. Çok iyi düzeyde ekonomi alanında bileğiyle sahiptir. Bu anlamda oltu.com da ekonomi, sosyal, kültürel bilgiler paylaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün